Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція заявляє про «політичні репресії» після затримання Луценка


Низка опозиційних політичних сил та їхніх представників виступила в неділю з засудженням затримання раніше цього дня лідера громадянського руху «Народна самооборона», колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Серед інших, голова партії «За Україну!» В’ячеслав Кириленко назвав затримання Луценка «виключно політичним».

Партія «Громадянська позиція», як заявив її лідер Анатолій Гриценко, засудила Президента Віктора Януковича за «явно вибіркове застосування закону, переслідування політичних опонентів і бажання запровадити в Україні атмосферу страху перед владою», і закликала його припинити «політичні репресії проти опозиції».

Блок Юлії Тимошенко та провідна його складова, партія «Батьківщина» висловили повну солідарність із Луценком і вимагають від Януковича негайного звільнити затриманого політика. У заяві Президента Януковича названо «замовником та режисером переслідування опозиції».

Народні депутати, соратники Юрія Луценка в «Народній самообороні» теж виступили на його захист. Один із них, Олесь Доній, назвав затримання Луценка «початком жорстоких політичних репресій», інший, Юрій Гримчак, вважає, що для затримання Луценка не було жодних підстав.

Із заявами схожого змісту виступають і інші партії і політики опозиційного до нинішньої влади спрямування.

Раніше в неділю прес-служба громадянського руху «Народна самооборона» повідомила, що лідера руху, колишнього міністра Юрія Луценка затримали цього дня біля його дому в Києві і що він перебуває в слідчому ізоляторі СБУ.

Юрія Луценка Генеральна прокуратура звинувачує в заволодінні державним майном в особливо великих розмірах і в перевищенні службових повноважень, що спричинило тяжкі наслідки. Йдеться про незаконне, як вважає генпрокуратура, нарахування Луценком як міністром внутрішніх справ 40 тисяч гривень пенсії його тодішньому водієві.
XS
SM
MD
LG