Доступність посилання

ТОП новини

Російський експерт: звинувачення української бібліотеки в екстремізмі – маячня


Директор багатопрофільного Центру творчості «Гуманітарний фонд Ірини Собяніної», член Творчого союзу професійних художників Росії Ірина Собяніна вважає необґрунтованими звинувачення в екстремізмі на адресу Бібліотеки української літератури в Москві. «Звинувачення Бібліотеки української літератури в екстремізмі – це цілковита маячня. Екстремізму тут немає і бути не може», – підкреслила Ірина Собяніна в інтерв’ю УНІАН.

Вона зазначила, що її фонд уже впродовж чотирьох років співпрацює з бібліотекою і провів на її базі численні культурні заходи – дитячі концерти, виставки, виступи хорів та багато чого іншого. За словами Собяніної, діяльність бібліотеки є мирною і творчою, а висунуті звинувачення «просто смішні».

«Звинувачення на адресу колективу бібліотеки та її директора Наталії Шаріної безпідставні. Звинувачення проти неї є нонсенсом і схожі на репресії 1937 року», – сказала російська мисткиня.

Під час першого обшуку 23 грудня відділ боротьби з екстремізмом МВС РФ вилучив з Бібліотеки української літератури в Москві понад 50 книжок для проведення психолого-лінгвістичної експертизи. Вчора директор бібліотеки Наталія Шаріна повідомила, що 24 грудня в бібліотеці відбувся другий обшук, внаслідок якого були вилучені жорсткі диски з комп’ютерів, а також читацькі квитки.
XS
SM
MD
LG