Доступність посилання

ТОП новини

Суд лишив Луценка під арештом


Апеляційний суд Києва залишив сьогодні чинним рішення взяти під арешт лідера громадянського руху «Народна самооборона», колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Розглянувши апеляційну скаргу Луценка, суд не знайшов підстав скасувати рішення Печерського районного суду Києва, який 27 грудня постановив змінити Луценкові запобіжний захід із підписки про невиїзд на утримання під вартою.

При цьому, мовиться в ухвалі, Апеляційний суд врахував тяжкість скоєного Луценком злочину і його поведінку.

Таким чином, за постановою суду першої інстанції він залишиться під арештом до 27 лютого.

Після того, як 26 грудня Луценка затримав біля його дому загін спецпризначення Служби безпеки України, суддя мотивував рішення взяти Луценка під варту тим, що він як обвинувачений не з’являвся до слідчого, чим порушив умови підписки про невиїзд. Луценко заявляє, що ходив до слідчого регулярно.

Юрія Луценка звинувачують у двох кримінальних справах.

В одній із них, у якій досудове слідство вже закінчено, йдеться про розкрадання державного майна в особливо великих розмірах, загалом на 360 тисяч гривень, і перевищення влади та зловживання колишнім міністром внутрішніх справ службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки. Ця справа стосується незаконного, на думку прокуратури, нарахування міністром пенсійних виплат своєму тодішньому водієві. Раніше суму цих виплат називали як 40 тисяч гривень.

В іншу, порушену нещодавно, виділили один із епізодів справи про отруєння Віктора Ющенка, коли Юрій Луценко незаконно, на думку прокуратури, призначив стеження за одним із фігурантів справи і тим теж перевищив владу і зловжив службовим становищем.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG