Доступність посилання

ТОП новини

Янукович таємно привітав президента Лукашенка (світова преса)


Прага – Газети у Європі інформують, що країни ЄС із нового року ще більше бояться притоку до європейських банків українських «брудних грошей», тому контроль над банками в багатьох європейських країнах стосовно цього у 2011-12 роках буде майже втричі інтенсивніший. Європа дуже незадоволена ситуацією зі свободою слова в Україні і, як наголошує чимало видань, у Брюсселі збираються знову серйозно вести на цю тему мову з Києвом. А деякі газети звернули увагу на «секретне вітання» Президентом Януковичем свого білоруського колеги Лукашенка з перемогою на виборах, коли у Києві ніби-то й не чули про це.

Австрійська «Ді Прессе» інформує, що австрійське відділення європейської урядової установи «Фінансовий нагляд за ринком» (ФНР) посилює в цьому і наступному роках заходи з боротьби з відмиванням «брудних» грошей. У своєму січневому періодичному виданні ФНР попереджає банки та фінансові установи в Австрії про більш прискіпливий контроль грошових потоків з-за кордону і необхідність негайного інформування ФНР із приводу щонайменших підозр на рахунок виявлення спроб відмивання грошей. Кожний банк Австрії повинен із цього року додатково ввести посаду відповідального за боротьбу проти відмивання грошей. Якщо у 2010-му ФНР провів 11 контрольних ревізій, то у 2011 році їх буде вже 25, а у 2012 – 35. «Ді Прессе» цитує представників ФНР, котрі наголошують, що «особливу увагу їхні працівники звертатимуть на роботу з клієнтами із проблемних країн, наприклад, із України, де стандарти щодо протистояння відмиванню брудних грошей значно поступаються вимогам ЄС».

Американський експерт Павел Кордубан аналізує на сторінках аналітичного видання «Джеймстаун Фаундейшен» ситуацію з адміністративною реформою в Україні. І поряд з позитивом про деяке скорочення бюрократичного міністерського апарату в Києві аналітик зі США цитує чільника ЄБРР, який зауважив, що не зважаючи на деяке скорочення центральної бюрократії в Києві, все ж «великомасштабна корупція залишається сьогодні головною проблемою для України і таким чином досягнення влади, насамперед, може бути оцінене належним чином лише з врахуванням здатності команди Януковича протистояти корупції у себе вдома».

Чеська «Лідове новіни» звертає увагу на підвищене занепокоєння в ЄС із приводу ситуації зі свободою слова, як серед країн-членів ЄС, наприклад в Угорщині, так і у своїх сусідів – в Україні та Білорусі. Газета з Праги також цитує заступника міністра закордонних справ Німеччини Вернера Гойєра, котрий наголосив, що ЄС планує переговори з Києвом і Мінськом з приводу тривожної ситуації зі свободою преси у цих країнах. Гойєр також сказав, що в ЄС оголошений стан бойової готовності щодо ситуації зі свободою слова у країнах «Східного партнерства» і його немає на сьогодні підстав скасовувати.

Польська «Жечпосполіта» зауважила, що Президент Янукович привітав свого колегу президента Білорусі Олександра Лукашенка з перемогою на президентських виборах. Однак, як наголосила газета з Варшави, цього тексту немає на офіційному інтернет-сайті Президента України. Янукович, привітання якого розміщене на офіційному сайті президента Білорусі, не лише висловлює підтримку своєму колезі, а й обіцяє «активну і тісну співпрацю» з ним. Тоді, як зауважила «Жечпосполіта», МЗС України офіційно висловив своє занепокоєння Мінську у зв’язку «з неадекватним застосуванням сили» білоруських силових органів проти мирних демонстрантів у Мінську 19 грудня, відразу ж після виборів. Під час 20-тисячної демонстрації цього дня в Мінську на знак протесту проти недемократичних виборів президента, сотні учасників були кинуті за ґрати, включно з громадянами України.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG