Доступність посилання

ТОП новини

Робота Конгресу США у новому складі розпочалася із протистояння


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах розпочав свою роботу Конгрес 112-го скликання, причому в радикально новому складі. Конгресмени-республіканці становлять значну більшість у Палаті представників і вони заповідають рішучу опозицію президентові-демократу не лише його існуючим програмам, а й прийдешнім ініціативам.

Свою затяту опозицію Білому домові республіканці пояснюють листопадовими виборами, наслідком яких у Палаті представників республіканців стає на 49 більше, ніж демократів. У Сенаті, щоправда, демократи хоча й зберегли більшість, але зведену до 6 місць. Республіканці розцінюють ці результати як вияв народного незадоволення діяльністю Демократичної партії на чолі з її лідером – президентом Бараком Обамою.

В інтерв'ю програмі телемережі NBC «Зустріч із пресою» сенатор-республіканець Линдзі Ґрем зауважив: «Мандат останніх виборів для мене абсолютно зрозумілий – політику демократів упродовж 2008-10 років було відкинуто американським народом, оскільки вона (ця діяльність) створила надто велику заборгованість і призвела до надто великого розростання урядової бюрократії».

Республіканці вже оголосили, що найвищим своїм пріоритетом вважають скорочення на 100 мільярдів доларів бюджетного фінансування внутрішніх програм на поточний рік. Це – частина загального плану зменшення федерального дефіциту, який сягнув майже 14 трильйонів доларів.

Реформа медичного забезпечення – мішень республіканців

Як заявив сенатор-республіканець Джим ДеМінт, там, де йдеться про витрати, його партія готується до рішучого протистояння президентові Обамі. Особливо це видно у ставленні до реформи медичного забезпечення. Цей закон президент Обама підписав навесні минулого року.

Демократи наголошують, що реформа надасть медичне забезпечення 30 мільйонам американців, які досі його не мали. А республіканці стверджують, що впровадження реформи значно збільшить державну заборгованість і розширить прерогативи урядових бюрократів, яких стане занадто багато. Вони налаштовані скасувати реформу, як це чимало республіканських кандидатів обіцяли своїм виборцям.

Однак, навіть якщо Конгрес проголосує за скасування закону, президент може скористатися зі свого права вето. Республіканці це передбачають. Вони мають намір відмовити реформі у фінансуванні, щоб таким чином демонтувати її частина по частині.

Тут дається взнаки зіткнення ідеологій. Демократи – за активну роль уряду у вирішенні соціальних проблем. Республіканці ж, навпаки, обстоюють зменшення ролі уряду в житті суспільства і скорочення податків. Отож, Конгрес відновлює свою працю у стані політичного розмежування.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG