Доступність посилання

ТОП новини

Помісна УПЦ є чинником становлення і розвитку української нації – Лілія Григорович


Народний депутат від НУНС Лілія Григорович в ефірі Радіо Свобода заявила, що помісна Українська православна церква є чинником становлення і розвитку української нації.

Вона додала: «Всім іншим церквам в Україні – честь і повага. Але якщо Ватикан – це структура міжнародна, то Московська патріархія – це та структура, яка вважає всі землі, всі території інших держав, інших народів своєю канонічною територією. Наша незалежність буде неповною, якщо ми тіло зібрали докупи, а душу віддали колись комусь в оренду».

За словами народного депутата, «нинішня влада є прихильником УПЦ (МП), яка є інструментом в руках російської держави».

Лілія Григорович висловила сумнів щодо справжніх намірів владних прихильників Московського патріархату: «В тому органі, де я працюю, в так званому українському парламенті, коли я дивлюсь на запопадливе православіє антиукраїнських комуністів, я їм не вірю. Бо в мене перед очима картини, коли падають бані, ламаються церкви, топчуться ікони і так далі».

Як зазначила Григорович, з кожним своїм приїздом до України Мосовський патріарх Кирило дедалі більше поширює вплив в Україні, навертаючи серця і душі людей десь до іншого центру: «А з його боку його відкриті промови, його проповіді, його коментарі несуть в собі антиукраїнський характер».

«З вами зараз у студії персона нон-грата через мої наукові роботи, через мою позицію по депутатському об’єднанню «За помісну православну церкву». І мені московське православ’я ніколи не заважало, не заважає і заважати не буде. Я переконана, що в Україні має бути наша українська канонічна православна церква, і вона постане. І нема таких сил, які б нам у цьому перешкодили», – заявила в ефірі Радіо Свобода народний депутат від НУНС Лілія Григорович.

Детальніше читайте у неділю, 9 січня, на сайті www.radiosvoboda.org
XS
SM
MD
LG