Доступність посилання

ТОП новини

В Україні закликають ЄС не давати візи чиновникам, що порушують права людини


Вінницька правозахисна група просить уряди країн Європейського Союзу відреагувати на ситуацію із згортанням демократії та свободи в Україні. Про це йдеться у зверненні правозахисників до урядів країн Євросоюзу.

«До традиційних проблем жорстокості та корумпованості міліції, відсутності доступу до ефективного й справедливого правосуддя та до безкоштовної правової допомоги, до протиправних обмежень права на захист у кримінальному судочинстві нова влада додала й свої «фірмові страви» – брутальні переслідування правозахисників, відновлення методів «каральної психіатрії», різке посилення незаконних обмежень свободи мирних зібрань, системні утиски електронних ЗМІ, які поширюють інформацію, що не влаштовує, бентежить чи дратує владу», – йдеться у зверненні.

Тому, наголошують українські правозахисники, «сьогодні можна стверджувати, що негатив від діяльності нової влади в царині прав людини значно перевищує деякі позитивні зрушення».

Як заявляють правозахисники, «почастішали випадки переслідувань журналістів, пов’язані з виконанням їхніх професійних обов’язків; різко посилилися переслідування людей, які користуються своїм правом на свободу мирних зібрань».

«Влада не забезпечила ефективного розслідування та притягнення до відповідальності замовників у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, не знайдені виконавці та замовники і у вбивстві Василя Климентьєва… Вочевидь несправедливе блокування можливостей мовлення «5 каналу» та, особливо каналу «TVi», мабуть, повинно, на думку влади, бути засторогою усім, хто спробує використовувати ЗМІ як трибуну для критики можновладців», – йдеться в зверненні.

«У ситуації, що склалася, ми закликаємо уряди країн-членів Євросоюзу підтвердити зв’язок між просуванням України у напрямку євроінтеграції з неухильним дотриманням європейських стандартів в галузі прав людини, невтручанням у діяльність правозахисників, припиненням репресій відносно громадських активістів, гарантування свобод для ЗМІ та профспілок», – заявляють правозахисники.

Вінницька правозахисна група також просить Євросоюз та Раду Європи підготувати спільну доповідь про стан дотримання прав людини в Україні, скласти та оприлюднити список чиновників та співробітників правоохоронних органів, причетних до порушень прав людини, утисків правозахисників, журналістів і громадських активістів, переслідування біженців та шукачів притулку.

«Ми просимо країни Євросоюзу, насамперед ті, що здійснюють спільну візову політику у рамках Шенгенської угоди, обмежити можливості по в’їзду до ЄС вказаної групи осіб, тим самим підтвердивши визнання принципів всезагальності, універсальності і неподільності прав людини та відданості принципу міжнародній солідарності за їх дотримання», –заявляють українські правозахисники.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG