Доступність посилання

ТОП новини

Томенко оскаржує публічну наругу над Державним Гімном


Заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко звернувся до Генерального прокурора з проханням з’ясувати, з чиєї вини в новорічну ніч на майдані Незалежності в Києві лунала «скорочена» версія Державного Гімну України, та притягти винних до відповідальності, повідомляє сайт політика.

Сам Томенко на прес-конференції повідомив, що на концерті на майдані Незалежності, який транслювався й на кількох телеканалах, після новорічного вітання Президента пролунав Гімн, із якого вилучили два останні рядки першого куплету («Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці. Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці»).

Таким чином цей текст Гімну не відповідав текстові, визначеному Законом «Про державний Гімн України».

Томенко припускає, що організатори концерту, серед яких, зокрема, Київська міська державна адміністрація та Міністерство культури, «зняли слова з Гімну, щоб зробити його більш толерантним і виваженим» заради стратегічного партнера України – Росії.

При цьому Томенко наголосив, що трансляцію «скороченого» варіанту Гімну України у новорічну ніч почули мільйони українців, що дає підстави розцінювати цей факт як публічну наругу над державним символом – Державним Гімном України.

Він нагадав, що за такі дії законодавство передбачає кримінальну відповідальність (позбавлення волі на строк до трьох років) або адміністративну (штраф у 50 мінімальних заробітних плат).

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG