Доступність посилання

ТОП новини

Обама і Саркозі обговорюють світову економіку


Президент США Барак Обама заявив, що Сполучені Штати і Франція мають цього року співпрацювати, щоб дати відповідь на нагальні фінансові питання в час, коли світ намагається вийти з глобальної економічної кризи.

Після зустрічі в понеділок у Білому домі в Вашингтоні з президентом Франції Ніколя Саркозі американський керівник повідомив, що співрозмовники обговорили, зокрема, порядок денний діяльності міждержавних об’єднань Групи восьми і Групи двадцяти.

За словами Обами, і Франція, і США ще не досягли своїх цілей виходу з кризи, хоча цей процес нині триває.

Саркозі ж сказав, що хотів би співпраці зі США, щоб вирівняти нинішні валютні дисбаланси.

Він не уточнював, що мав на увазі. Раніше французький керівник заявляв, що світова валютна система не мала б настільки покладатися на долар США як на головну резервну валюту світу.

Обама також додав, що він і Саркозі обговорили також вплив санкцій на ядерну програму Ірану і що обидва підтвердили спільну рішучість домогтися, щоб Іран не став ядерною державою.

Франція нині головує і в Групі восьми (об’єднанні семи промислово розвинених держав і Росії), і в Групі двадцяти, до якої належать 19 провідних економік світу серед розвинених країн і країн, що розвиваються, та ще ЄС як одне ціле.
XS
SM
MD
LG