Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін заявляє, що не ліквідовував Музей УНР


Уряд України не ухвалював жодних рішень про ліквідацію ні київського Музею Української Народної Республіки, ні будь-якого іншого, заявила в вівторок прес-служба Кабінету Міністрів.

Як мовиться в повідомленні, насправді на виконання указу Президента «Про оптимізацію центральних органів виконавчої влади» відбувається реорганізація Українського інституту національної пам’яті, структурним підрозділом якого є Музей Української Народної Республіки.

У Кабміні запевняють, що вже в середу на засіданні уряду розглянуть постанову «Про утворення Українського інституту національної пам’яті», цього разу як науково-дослідної бюджетної установи при Кабінеті Міністрів.

Робота музею УНР, так само як і Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодомору», Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр», Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», які підпорядковані Українському інститутові національної пам’яті, «безумовно, буде продовжена», мовиться в заяві. Необхідні кошти на функціонування цих установ уряд уже передбачив у Державному бюджеті на 2011 рік.

Інформацію ж, яку, як мовиться в заяві уряду, було поширено раніше в вівторок про ліквідацію Музею УНР, названо неправдивою і «явно провокативного характеру».

Раніше в вівторок засоби інформації повідомили про закриття і опечатування (а не ліквідацію) Музею.

Цей факт підтвердив Радіо Свобода один із ініціаторів його створення, історик, директор міжнародного Фонду імені Ольжича Сергій Кот. «Він (музей) входив у відділ музеїв та пам’яток Інституту національної пам’яті. У зв’язку з ліквідацією Інституту там усе майно опечатується, тож опечатали і музей», – сказав він.

Президент Віктор Янукович своїм указом від 9 грудня минулого року ліквідував Український інститут національної пам’яті як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, створений 2006 року. Іншим указом того ж дня він доручив Кабінетові Міністрів створити інститут із такою ж назвою, але вже як науково-дослідну бюджетну установу при уряді. Ця нова установа досі не створена.
XS
SM
MD
LG