Доступність посилання

ТОП новини

Freedom House: Україна вже не вільна


Прага – Свобода у світі минулого року зазнавала занепаду п’ятий рік поспіль, констатувала правозахисна організація Freedom House («Дім свободи») у своєму щойно оприлюдненому найновішому звіті. Одним із елементів цього занепаду цього разу стала й Україна: у ній після зміни влади не просто знизився рівень свободи – країна ще й скотилася до нижчої групи, із вільних до частково вільних держав.

Україна минулого року стала однією з лише чотирьох держав світу, які перейшли до нижчого статусу, заявила сьогодні організація Freedom House. У ній за 2010 рік одночасно знизився рівень свободи преси, відбувалися фальсифікації на виборах і дедалі більше політизувалася судова система.

До переходу України з групи вільних держав до частково вільних призвели також такі події після приходу до влади Президента Віктора Януковича, як намагання держави придушити громадянську активність студентів чи переслідування неурядових організацій, мовиться у звіті.

Україна, яка стала вільною 2005 року, після Помаранчевої революції, досі була єдиною вільною серед післярадянських країн, не рахуючи держав Балтії. Її занепад є значним відступом у демократії в регіоні, заявили правозахисники.

Цей занепад спричинило зменшення одного з двох рейтингів України за оцінкою Freedom House, рейтингу громадянських свобод. Причини перелічені такі: погіршення свободи засобів інформації, тиск спецслужби на університети з метою утримати студентів від участі в протестах, вороже ставлення влади до опозиційних зібрань і до іноземних неурядових організацій та збільшення впливу президентської влади на судову систему.

Демократія відступає в усьому світі

Загалом, за цими даними правозахисників, минулого року значний занепад свобод відбувся, крім України, ще в 24 країнах чи територіях, і вільних країн на дві поменшало – тепер їх 87.

Поліпшення ж сталося тільки в 11. Серед цих останніх автори звіту відзначили здобутки Киргизстану, а також Грузії і Молдови.

Росію ж і Білорусь, разом із Іраном, Китаєм, Венесуелою і Єгиптом, названо авторитарними режимами, які продовжували нарощувати репресивні заходи без особливо помітного спротиву демократичного світу.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG