Доступність посилання

ТОП новини

НБУ спростовує заяви про необґрунтовану емісію


Національний банк України спростовує заяви лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко про необґрунтовану емісію. Про це йдеться в заяві прес-служби регулятора.

«Вкотре заяви лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко щодо неконтрольованої емісії грошей в Україні, які були поширені в ЗМІ, цілком безпідставні, не відповідають дійсності і спрямовані на створення негативних настроїв в суспільстві, що є неприпустимим», – наголошується в заяві НБУ.

Нацбанк заявляє про відсутність будь-якої неконтрольованої і необґрунтованої емісії, зазначаючи, що процедура емісії грошей в Україні строго регламентована. «Підтвердженням того, що випуск в обіг грошей був забезпечений реальним зростанням економіки і не провокував інфляційних процесів, є дані офіційної статистики. Зокрема, приріст споживчих цін у 2010 році склав 9,1%, значно сповільнившись, порівняно з 2009 роком (12,3%) і 2008 роком (22,3%)», – йдеться в заяві.

Лідер партії «Батьківщина», екс-прем’єр Юлія Тимошенко заявила, що планує звернутися в Генеральну прокуратуру з вимогою розслідувати факти необґрунтованого випуску грошей, а також незаконного виведення фінансових ресурсів з України в офшорні зони.

Крім того, за її словами, паралельно опозиційні фракції в парламенті ініціюватимуть створення тимчасової слідчої комісії, а також вимагатимуть звіту голови Нацбанку Сергія Арбузова і прем’єра Миколи Азарова про здійснення монетарної політики уряду і Національного банку.
XS
SM
MD
LG