Доступність посилання

ТОП новини

Міські начальники Севастополя хочуть будувати житло російським морякам українським коштом?


Севастополь – Севастопольська влада ініціює спорудження на узбережжі Козачої бухти житлового мікрорайону для військовослужбовців Чорноморського флоту Росії. Детальний план забудови бухти буде винесено на сесію міської ради вже в лютому. Про джерела фінансування будівництва мікрорайону міська влада чітко не говорить. Найімовірніше, це будуть кошти з державних бюджетів Росії та України.

Валерій Саратов
Про наміри збудувати житловий комплекс в Козачій бухті днями заявив глава Севастопольської міської державної адміністрації, регіонал Валерій Саратов. Він повідомив, що в мікрорайоні планується побудувати майже півтори тисячі квартир із відповідною соціальною інфраструктурою – школою, поліклінікою, дитячими садками, супермаркетом, яхт-клубом, пожежним депо і навіть церквою.

«Оскільки частина території майбутнього мікрорайону перебуває в оренді російського флоту, всі питання майбутнього житлового масиву будуть погоджені з російською стороною, тим більше, що вона виступає замовником», – сказав Саратов.

Керівник прес-служби міськдержадміністрації Сергій Ткачук пояснив Радіо Свобода, що на цю справу піде частина коштів, які Росія надає Севастополю для компенсації витрат на соціально-економічний розвиток міста.

«За погодженням із російською стороною місто витрачає на об’єкти, в яких зацікавлена Росія. Як от мікрорайон в Козачій бухті. А там же мешкатимуть не лише росіяни, але й українці. Тому це всім дуже потрібно», – переконує представник Севастопольської міськдержадміністрації.

Російським морякам – квартири, українським – обіцянки?

Чи отримають житло в новому мікрорайоні українські моряки, в адміністрації поки що не знають. Тим часом командування ВМС України повідомило: якщо протягом 2009 року від українських моряків надійшло 211 скарг на погані житлові умови, то у 2010 році їх виявилося у два рази більше.

Начальник прес-служби українського флоту Олег Чубук відмовився коментувати плани керівників міста щодо будівництва житла для російських моряків, але сказав, що українським військовим мер Севастополя нещодавно обіцяв сприяння: «Голова міськдержадміністрації неодноразово заявляв, що влада сприятиме у виділенні земельних ділянок для подальшого будівництва житла для військовослужбовців ВМС України».

За словами Олега Чубука, востаннє Валерій Саратов про це говорив перед новим роком. Разом із тим, конкретні дії чиновників у цьому напрямку не відомі. Зате відомо, що на будівництво житлового комплексу в Козачій бухті керівництво Севастополя хоче залучити і кошти Державного бюджету України.

Дмитро Тимчук
Військовий експерт, редактор інтернет-проекту «Флот-2017» Дмитро Тимчук каже, що дії севастопольських чиновників виглядають як сприяння укоріненню російських військових відставників та членів їхніх родин в Україні.

Він називає ці дії «позбавленими державницької логіки». «Замість того, щоб переводити умови перебування Чорноморського флоту Росії на якісь ринкові рейки,тобто формувати нормальну орендну плату, яка б дійсно виправдовувала перебування тут цього флоту, Україна ще й вкладає свої кошти в Чорноморський флот. Логіку чиновників, які ініціюють такі проекти, зрозуміти неможливо», – вважає експерт.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG