Доступність посилання

ТОП новини

У Швейцарії затримали для допиту банкіра-інформатора WikiLeaks


Поліція Швейцарії затримала вчора для допиту колишнього банківського працівника, який видав сайтові WikiLeaks документи свого колишнього банку про уникання податків політиками й підприємцями.

Рудольфа Ельмера, колишнього працівника швейцарського банку Julius Bär, підозрюють у новому порушенні швейцарських законів про банківську таємницю, яке він міг здійснити раніше цього тижня в Лондоні.

Раніше вчора суд у Швейцарії визнав Ельмера винним у ще одному такому порушенні. Його не позбавили волі, а засудили до штрафу на суму в 7 з половиною тисяч доларів США умовно: він муситиме сплатити його, якщо протягом двох років скоїть іще одне таке правопорушення.

У британській столиці Рудольф Ельмер передав у понеділок організаторові сайту WikiLeaks Джуліанові Ассанжу копії банківських документів, що, за його словами, доводять спроби заможних підприємців і парламентарів уникати податків. Серед власників рахунків, які робили такі спроби, були, зокрема, знаменитості, провідні представники бізнесу і депутати парламентів зі США, Великої Британії і кількох країн Азії, сказав він.

Раніше Ельмер уже передав деякі дані про те, як його колишній банк допомагає багатим клієнтам уникати податків, кільком засобам інформації і податковим службам.

Як повідомляли, пізніше частину цієї інформації він уже передавав також сайтові WikiLeaks.
XS
SM
MD
LG