Доступність посилання

ТОП новини

Вдова Гонгадзе просить ГПУ «припинити неповагу до суду»


Вдова Георгія Гонгадзе Мирослава просить Генпрокуратуру «припинити неповагу до суду» та порушення закону його підлеглими. Відповідна вимога міститься у телеграмі Мирослави Гонгадзе на ім’я Генпрокурора Віктора Пшонки, повідомляє «Українська правда» з посиланням на адвоката Валентину Теличенко.

«Звертаю Вашу увагу на грубе ігнорування працівниками прокуратури впродовж місяця вимог Печерського суду надіслати матеріали справи за обвинуваченням Пукача для розгляду скарги на постанову прокурора та їхню бездіяльність. Суд уже п’ять разів призначав Генеральній прокуратурі термін подання матеріалів», – йдеться в телеграмі.

Мирослава Гонгадзе вказала Пшонці на необхідність не тільки виконати вимогу суду, але й притягнути до відповідальності керівництво слідчого управління ГПУ, «яке допустило брутальну поведінку по відношенню до суду».

Зі свого боку, Теличенко нагадала, що ще в грудні потерпілі Мирослава Гонгадзе та Олексій Подольський оскаржили виключення з обвинувачення Олексію Пукачу замовності вбивства.

Скарги взяв до розгляду Печерський райсуд Києва та зобов’язав ГПУ подати матеріали до 28 грудня. «Генпрокуратура це проігнорувала. Суд уже кілька разів переносив термін подання документів ГПУ – до 31 грудня, потім – до 10 січня, до 17-го січня, до 22 січня. ГПУ надалі ігнорує вимогу суду, демонструючи неповагу до закону і неповагу до суду», – сказала адвокат.

За її словами, відповідно до законодавства, суд повинен розглянути скаргу в п’ятиденний термін після того, як ГПУ подасть до суду матеріали справи,
«а ГПУ в свою чергу, повинна безумовно виконувати вказівку суду подати матеріали».

«КПК не передбачає жодних обставин, за яких ГПУ могла б матеріали не подавати до суду», – наголосила Теличенко.

«Суд уже 5 разів надсилав до ГПУ лист з вимогою надати документи, а ГПУ вже місяць ігнорує вимогу суду. Ми змушені оскаржувати бездіяльність прокуратури до суду», – додала адвокат.
XS
SM
MD
LG