Доступність посилання

ТОП новини

Імпорт робочої сили вигідний великому бізнесу – експерт центру Разумкова


Можливе залучення владою імпортної робочої сили не означає, що в Україні не буде безробітних, заявив в ефірі Радіо Свобода Андрій Биченко, директор соціологічної служби Центру Разумкова.

«Якщо проаналізувати стратегію уряду, яку він насправді не озвучує, то можна зробити висновок, що Кабмін буде і надалі застосовувати різні заходи для здешевлення робочої сили, тому що уряд підтримує великий бізнес, зацікавлений у дешевій робочій силі. З огляду на це імпорт більш дешевої, ніж українська, робочої сили, дуже гармонійно вплітається в таку стратегію уряду, але українські безробітні нікуди не подінуться, і українські наймані працівники будуть лише менше отримувати», – сказав експерт.

Віце-прем’єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко минулого тижня заявив, що через рік в Україні безробіття не буде. Водночас, за його словами, проблема кардинально зміниться в інший бік і буде необхідний імпорт робочої сили. Тігіпко зазначив: якщо в країні триватиме економічне зростання на рівні 4-5%, то з2011 року постане проблема нестачі робочих рук, зокрема представників робочих спеціальностей.

За словами урядовця, слід дуже швидко розгортати систему перепідготовки фахівців, які в України більш ніж потрібні – юристів, економістів, програмістів, а також створити умови для мобільного переселення фахівців у регіони, які їх потребують.
XS
SM
MD
LG