Доступність посилання

ТОП новини

Марію Амелі заарештували в Норвегії


25-річну іммігрантку з Росії Мадіну Саламову, яка більш відома на ім’я Марія Амелі, заарештували в Норвегії.

Згідно зі заявою поліції в Осло, Саламова, яка намагається отримати посвідку на проживання в Норвегії, буде вислана на батьківщину «при першій можливості».

Раніше дівчину вже затримували як нелегальну іммігрантку. Всі її спроби за довгі роки оформити належні документи і легалізуватися в Норвегії не зазнали успіху. Днями низка місцевих громадських активістів почала збір підписів на підтримку Марії Амелі. Вони також висловилися за пом’якшення норвезьких законів стосовно іноземців.

У 2010 році Марія Амелі опублікувала книгу «Незаконний норвежець», за яку була удостоєна звання «Норвежець року».

Чимало норвежців переконані, що саме написана Амелі книга, яка розповідає про корупцію й упередженість у норвезькій міграційній службі, і стала причиною суворого судового рішення про депортацію.

Правозахисники вважають, що Марія Амелі не може нести відповідальності за порушення законів, бо коли її родина просила про політичний притулок у Норвегії і отримала відмову, то дівчина була неповнолітньою. Її батьки покинули Північний Кавказ після того, як отримали смертельні погрози від місцевої влади за відмову поділитися своїм бізнесом. Перед тим, як опинитися у Норвегії, родина Амелі також певний час жила в Україні й Фінляндії, де їм також відмовили у праві на проживання.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG