Доступність посилання

ТОП новини

Саркозі закликає до фінансових реформ


Реформа системи економічного управління, розробка змін світової грошової системи та боротьба зі спекулятивними операціями з сировиною – основні пункти програми головування Франції в G8 і G20.

Про це в Парижі повідомив президент Франції Ніколя Саркозі. Серед пріоритетних завдань він назвав створення системи продовольчої безпеки країн, що розвиваються. Ціни на сільгосппродукцію, констатував Саркозі, надзвичайно високі:

«Якщо ми з цим нічого не зробимо, ми ризикуємо зіштовхнутися з голодними бунтами в найбідніших країнах світу, – попередив французький лідер.

У своєму виступі Саркозі також заявив, що вважає за необхідне розробити та ввести в дію «кодекс поведінки» країн у сфері управління потоками капіталів.

Саркозі знову висловив зацікавлення введенням міжнародного податку на фінансування трансакцій, який, за його словами, дасть можливість накопичувати кошти для антикризових фондів.

Ніколя Саркозі також повідомив, що не має наміру ні піддавати сумніву роль долара, ні виступати за встановлення фіксованих обмінних курсів валют.

Саміти G8 і G20 пройдуть у Франції навесні і восени цього року.
XS
SM
MD
LG