Доступність посилання

ТОП новини

ЄС далі розвиватиме громадянське суспільство в Україні


Київ – За умов згортання демократичних процесів в Україні Євросоюз вирішив збільшити підтримку українських неурядових організацій: саме вони залишаються носіями демократії та рушійною силою євроінтеграції держави. На цьому сьогодні в Києві наголосив голова представництва ЄС в Україні посол Жозе Мануел Пінту Тейшейра. Дипломат поінформував, що партнерами Євросоюзу у цій справі стали міжнародні фонди «Відродження» та «Відкрий Україну».

Громади Києва та Харкова, що стали символами боротьби з забудовою історичних кварталів та знищенням зелених зон, у своїй діяльності використовують досвід міст-побратимів з Європейського Союзу. За словами киянина Ігоря Луценка, українці ознайомилися з тими методами боротьби з забудовниками, які свого часу використали громади Братислави та Бухареста. А виконавчий директор Центру економічних досліджень Катерина Шинкарук розповідала про співпрацю з колегами з Софії у розвитку туризму в Чорноморському регіоні.

Нині ж, за підтримки ЄС, українські неурядові організації та ініціативи отримають новий європейський досвід розвитку «третього сектору»: на це спрямовані нові ініціативи Євросоюзу за підтримки фондів «Відродження» та «Відкрий Україну».

Як повідомив виконавчий директор Фонду «Відродження» Євген Бистрицький, ідеться, зокрема, про проект моніторингу громадськими організаціями різних форм угод та здійснення цих угод України з Євросоюзом. «По-друге, ми зацікавлені у тому, щоб громадські організації співпрацювали з пан-європейськими неурядовими організаціями, щоб експерти, аналітичні групи та провідні українські організації могли спілкуватись із європейськими мережами», – додав він.

Експерт фонду «Відкрий Україну» Іванна Клімпуш-Цінцадзе додає з цього приводу, що досвід країн Центрально-Східної Європи є на часі для того, щоб отримати якісь уроки для себе, і щоб скористатись тими дієвими механізмами, які були використані в інших країнах.

Без неурядового сектору зближення з ЄС не буде

Рішення ЄС підтримати «третій сектор» – цілком логічний крок, враховуючи конфлікт, що виник в Україні між владою та громадами. І, як наголошує посол Жозе Мануел Пінту Тейшейра, усунення неурядового сектору від процесів державотворення з боку української влади для більшості європейців означає одне: «під загрозою подальший переговорний процес між Києвом та Брюсселем».

«Виникають сумніви стосовно долі демократії в Україні. Вибори до місцевих органів самоврядування, проблеми, що виникли у незалежних ЗМІ та громадських організацій – це не що інше, як переривання діалогу між владою та громадою», – пояснив він причину такого сприйняття.

Експерти неурядових організацій почали розробку рекомендацій для чинної влади в Україні стосовно того, як налагодити активний діалог між владою та опозицією, між центром і громадами, між державними установами і «третім сектором». Звичайно ж, за участі і з урахуванням досвіду європейських побратимів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG