Доступність посилання

ТОП новини

Янукович обговорив із генсекретарем ООН ядерну і продовольчу безпеку


У рамках участі у Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі Президент України Віктор Янукович обговорив з Генеральним секретарем ООН Пан Ґі Муном глобальні проблеми ядерної і продовольчої безпеки у світі.

Глава держави наголосив, що для України і всього світу залишається актуальним питання ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, зокрема, завершення робіт з будівництва об’єкту «Укриття» та реабілітації заражених внаслідок аварії на ЧАЕС територій.

За словами Януковича, ці питання, а також загальні проблеми ядерної безпеки у світі стоятимуть на порядку денному міжнародної конференції, яка відбудеться у квітні 2011 року у Києві під егідою ООН і буде присвячена 25 річниці Чорнобильської трагедії.

Зі свого боку, генсекретар ООН підтвердив, що особисто візьме участь у конференції, і наголосив, що з нетерпінням чекає приїзду в Україну, адже це буде його перший візит до цієї держави на посаді голови ООН.

Сторони також торкнулися теми глобальної світової продовольчої кризи. Янукович поінформував Пан Ґі Муна, що це питання обговорювалося з урядом Японії під час його нещодавнього візиту до цієї країни.

«Ми будемо об’єднувати зусилля України, а також інвестиційні і технологічні можливості Японії для того, щоб значно збільшити обсяги вироблення продуктів харчування», – заявив Президент з огляду на готовність України відігравати вагому роль у реалізації Продовольчої програми ООН.

Генсекретар ООН високо оцінив значення і роль України в реалізації глобальних програм, які здійснюються у світі під егідою ООН. «Партнерство між Україною і ООН стає більш потужним і глобальним», – сказав він.

Янукович перебуватиме в Давосі до завтра.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG