Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура порушила ще одну справу проти Тимошенко


Генеральна прокуратура України сьогодні порушила ще одну кримінальну справу проти екс-прем’єра України, лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко.

Як повідомила прес-служба ГПУ, Тимошенко обвинувачують у перевищенні влади та службових повноважень під час закупівлі під гарантії уряду та ввезення на територію України «нібито спеціалізованих медичних автомобілів «Опель Комбо».

За даними Генпрокуратури, загальна сума завданих державі збитків оцінюється в 67 мільйонів гривень.

«Встановлено, що закуплені 1000 автомобілів «Опель Комбо» не належать до жодного з зареєстрованих класів автомобілів медичної допомоги, не є спеціалізованим транспортом та не віднесені до виробів медичного призначення. 17 грудня 2009 року центр специфікації МОЗ зробив офіційний висновок, що даний автомобіль не відповідає положенням національного стандарту і не пристосований для транспортування хворих на ношах. З метою нецільового використання бюджетних коштів, уряд Тимошенко спеціальною постановою незаконно змінив перелік медичного обладнання автомобіля», – йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

Крім того, як заявили у відомстві, уряд Тимошенко, грубо порушив митне оформлення даних автомобілів. «Попри той факт, що вартість «Опель Комбо» складає близько 15 тисяч доларів, колишній уряд купував їх за ціною більш ніж на 20%. Також передбачалось доукомплектування автомобілів спеціальним медичним обладнанням, хоча фактично воно обмежилось лише порожніми пластиковими коробками», – повідомили в ГПУ.

У відомстві заявили, що ввезені автомобілі «використовувались у передвиборчій кампанії кандидата на посаду Президента України Юлії Тимошенко».

Сьогодні екс-прем’єр прибула в Головне слідче управління Генеральної прокуратури для надання свідчень у справі про нецільове використання коштів, отриманих від продажу квот на викиди парникових газів за Кіотським протоколом.
XS
SM
MD
LG