Доступність посилання

ТОП новини

Українську автономію у Росії таки ліквідовано


Верховний суд Росії ухвалив остаточне рішення про ліквідацію Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКА УР). Після цього суд візьметься за справу про ліквідацію Об`єднання українців Росії. Про це сьогодні повідомив співголова ФНКА УР Валерій Семененко. Представники російської влади говорять про створення нових організацій українців у РФ.

За словами Семененка, «Верховний суд Росії відхилив нашу скаргу, і рішення про ліквідацію автономії вступило в законну силу. Наші докази не були сприйняті».

Семененко також розповів, що після цього ФНКА УР буде виключено з реєстру громадських організацій Міністерства юстиції Росії, а далі «будуть ігрища по створенню нової організації». Він зазначив, що після такого рішення суду у всіх склалося враження, що це скоординована кампанія проти керівництва автономії.

Він також повідомив, що зараз розглядається питання щодо подання скарги на вищезазначене рішення російського суду до європейських судових інстанцій. За його словами, 5 лютого зберуться керівники місцевих українських організацій, які планують ухвалити рішення щодо звернення до європейського суду.

При цьому він не виключив, що працівники посольства переконають їх не робити цього, оскільки не хочуть, щоб це питання порушувалося у Європі.

На черзі – ліквідація ОУР

Семененко також повідомив, що 31 січня Верховний суд Росії розгляне питання щодо ліквідації Об`єднання українців Росії (ОУР). Він зауважив, що ОУР збирається подати зустрічний позов до місцевого суду проти попередження з боку Мін`юсту Росії, яке було зроблене через участь Семененка в одній з телепередач.

24 листопада 2010 року Верховний суд РФ ухвалив рішення ліквідувати Федеральну національно-культурну автономію українців Росії, задовільнивши позов Міністерства юстиції РФ, яке добивалося розпуску цієї організації у зв`язку з «виявленням порушень в господарській діяльності». Крім того, позов Мін’юсту базувався на скарзі активіста фонду «Батьківщина» Миколи Журавльова, який заявляв, що ФНКА УР «веде політичну діяльність, прославляє бандерівців і виливає негатив на Росію».

Також Міністерство юстиції Російської Федерації направило позовну заяву до Верховного Суду РФ про ліквідацію Об`єднання українців Росії.

Раніше представник МЗС РФ заявив, коментуючи рішення суду про припинення діяльності ФНКА УР, що невдовзі з’являться інші українські організації в Росії.

Віктор Гіржов
, співголова РГО «Українці Москви», запропонував вирішувати «всі проблеми великої української громади РФ за столом переговорів: формат і рівень тристоронньої зустрічі – Україна – Росія – діаспора».

Дивитись коментарі (6)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG