Доступність посилання

ТОП новини

ПАРЄ схвалила резолюцію щодо Білорусі


Парламентська Асамблея Ради Європи провела позапланові дебати щодо ситуації в Білорусі і за підсумками дебатів схвалила резолюцію.

Парламентська Асамблея Ради Європи не визнає підсумків президентських виборів в Білорусі, вважає за необхідне ввести санкції проти осіб, відповідальних за репресії в Білорусі, а також закликає офіційний Мінськ звільнити всіх політв’язнів і провести об’єктивне розслідування подій 19 грудня. Текст резолюції ПАРЄ підтримали 90 депутатів проти 9, утрималися 3 депутати.

Литовський парламентарій Егідіус Варейкіс, виступаючи перед європейськими колегами, серед іншого сказав:

«У Білорусі – колгоспний режим. Молоде покоління білорусів не хоче жити в колгоспному режимі. Росія стоїть за Лукашенка. Якби не підтримка Росії, в Білорусі не було б ніякого Лукашенка. Не бійтеся ввести візову заборону проти білоруських чиновників і спростити візові процедури для звичайних білорусів, включаючи молоде покоління. Будьте тверді з Лукашенком», – закликав литовський депутат.

У резолюції зазначається намір ПАРЄ тимчасово призупинити контакти на високому рівні між цією організацією та керівництвом Білорусі.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG