Доступність посилання

ТОП новини

Томенко: термін «народний депутат» застарів


Заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що оскільки в Украні де-факто відсутні «народні депутати», то цей термін потрібно ліквідувати у Конституції і де-юре.

Як повідомили у прес-службі Томенка, про це він заявив сьогодні під час зустрічі з представниками Всеукраїнської зимової правничої школи «Шлях до успіху молодого юриста», перебуваючи з робочою поїздкою у Закарпатській області.

За словами Томенка, кажучи про ефективний законодавчий процес в Україні, треба дотримуватися або європейської, або радянської моделі парламентаризму. На думку віце-спікера, український парламентаризм нині перебуває між радянською та європейською моделями.

Томенко наголосив, що радянська модель так званих «народних депутатів», які приїжджали раз у півроку для того, щоб затвердити рішення партії, та працюють на громадських засадах, очевидно, неефективна і не може бути повернута.

«Водночас рецидивом цієї радянської моделі є наявність у Конституції статті про те, що Верховна Рада України складається з 450 народних депутатів. Я не бачив жодного народного депутата у Верховній Раді, оскільки природоутворення парламенту і характер діяльності нинішніх депутатів точно не співвідносяться з терміном «народний», – сказав він.

Європейська модель, за словами Томенка, передбачає активну професійну роботу в парламенті. «Так само в сьогоднішньому парламенті не так багато і професійних депутатів у сенсі того, що вони повністю підготовлені та працюють на постійній основі як законотворці», – додав віце-спікер.

«Очевидно, що при внесенні змін до Конституції України потрібно ліквідувати термін «народний депутат», оскільки ми рухаємося до європейської моделі і у Верховній Раді мають працювати депутати Верховної Ради, тобто люди, які професійно підготовлені до постійної законодавчої роботи і які пройшли відбір через політичні партії та українське суспільство», – наголосив Томенко.
XS
SM
MD
LG