У Донецькій області цього року планують закрити 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% від загальної кількості.
Про це повідомили у прес-службі Донецької облдержадміністрації.
У повідомленні наголошується, що закриття шкіл відбуватиметься згідно з розробленою Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання.
В ОДА уточнили, що Регіональна дорожня карта була розроблена за розпорядженням голови облдержадміністрації Анатолія Близнюка для оптимізації структури бюджетної сфери, і затверджена у жовтні 2010 року.
Заступник голови Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Марія Олейник зазначила, що влада планує закриття і тих учбових закладів, наповнюваність яких значно перевищує 30% .
Крім того, вона підкреслила, що в регіоні намічено закрити, в першу чергу, українські школи. За словами Олейник, у Донецьку, в Петровському районному відділі освіти, розглядається питання закриття української школи №111, в якій навчаються 240 учнів при проектній потужності даної школи в 500 учнів.
За її словами, у планах на закриття і українська школа №136 в Будьоновському районі Донецька. У цій школі на сьогодні навчаються 570 школярів при проектній потужності 600, але батькам учнів оголосили, що школа вже не набиратиме в поточному році першокласників і дітей в 10-11 класи.
Також у Ворошиловському районі Донецька планують закрити Український гуманітарний колегіум.
Олейник вважає, що така оптимізація жодним чином не зможе забезпечити якості освіти, а, швидше, навпаки. На її думку, «це суцільне беззаконня і свавілля», «мовний геноцид української нації і порушення чинного законодавства і Конституції України».
Про це повідомили у прес-службі Донецької облдержадміністрації.
У повідомленні наголошується, що закриття шкіл відбуватиметься згідно з розробленою Регіональною дорожньою картою з оптимізації мережі бюджетних установ і витрат місцевих бюджетів на їх утримання.
В ОДА уточнили, що Регіональна дорожня карта була розроблена за розпорядженням голови облдержадміністрації Анатолія Близнюка для оптимізації структури бюджетної сфери, і затверджена у жовтні 2010 року.
Заступник голови Донецької обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка Марія Олейник зазначила, що влада планує закриття і тих учбових закладів, наповнюваність яких значно перевищує 30% .
Крім того, вона підкреслила, що в регіоні намічено закрити, в першу чергу, українські школи. За словами Олейник, у Донецьку, в Петровському районному відділі освіти, розглядається питання закриття української школи №111, в якій навчаються 240 учнів при проектній потужності даної школи в 500 учнів.
За її словами, у планах на закриття і українська школа №136 в Будьоновському районі Донецька. У цій школі на сьогодні навчаються 570 школярів при проектній потужності 600, але батькам учнів оголосили, що школа вже не набиратиме в поточному році першокласників і дітей в 10-11 класи.
Також у Ворошиловському районі Донецька планують закрити Український гуманітарний колегіум.
Олейник вважає, що така оптимізація жодним чином не зможе забезпечити якості освіти, а, швидше, навпаки. На її думку, «це суцільне беззаконня і свавілля», «мовний геноцид української нації і порушення чинного законодавства і Конституції України».