Доступність посилання

ТОП новини

У Софії Київській закликають Януковича не допустити знищення пам’яток заповідника


Колектив Національного заповідника «Софія Київська» у відкритому листі до Віктора Януковича заявляє, що стривожений інформацією про підготовку указу Президента щодо передачі музеїв та заповідників, які підпорядковані Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, до сфери управління Міністерства культури.

«На наше глибоке переконання, такий акт призведе до дестабілізації роботи музеїв заповідника, руйнування наявної ефективної системи управління та поставить під загрозу збереження світової та національної культурної спадщини», – йдеться в листі, переданому Радіо Свобода керівництвом Софії.

Колектив заповідника закликає Президента зустрітися й обговорити «всі наболілі питання».

У Софії Київській також заявляють, що намір перепідпорядкувати заповідник може бути пов’язаний із тим, що Українська православна церква Московського патріархату «накинула оком» і на пам’ятки Софії.

«За 20 років Незалежності Мінрегіонбуд України дотримувався виваженої політики щодо спільного використання культових споруд – пам’яток архітектури заповідника, не надаючи переваги жодній з існуючих релігійних конфесій. У перспективі передачі заповідника до Мінкультури України і можливого злиття з Національним історико-культурним Києво-Печерським заповідником, політика нового керівництва якого спрямована на повну передачу всіх музейних споруд УПЦ МП, така ж доля очікує й пам’ятки Софії Київської. За цей час у Софійському соборі, який вже 1000 років є символом державності України, проводились тільки окремі заходи загальнодержавного рівня за участі перших осіб держави та всіх існуючих в Україні релігійних конфесій. Надання переваги УПЦ МП поглибить міжконфесійне протистояння та призведе до розколу суспільства», – йдеться в зверненні колективу заповідника.

Колектив Софії Київської також заявляє про намір провести завтра вдень акцію на знак протесту проти наміру змінити підпорядкування заповідника.
XS
SM
MD
LG