Доступність посилання

ТОП новини

«Батьківщина»: «Влада репресує ні в чому не винних людей»


Акція ВО «Свобода» «Україна без Сталіна» проти політичних репресій в Україні, Київ, 7 лютого 2011 року

Київ – Партія «Батьківщина» обурена затриманням запорізького студента-історика Едуарда Андрющенка, якого влада намагається звинуватити у пошкодженні пам’ятника Сталіну у Запоріжжі у грудні минулого року, і вимагає його звільнення з-під варти. Про це йдеться у заяві партії. Водночас група політв’язнів, учасників акції «Україна без Кучми», що відбулася 2001 року, вимагає створення парламентської комісії для захисту затриманих у Запоріжжі громадян.

«Захищаючи катів нашого народу, влада репресує ні в чому не винних людей. Едуарда Андрющенка кинуто за грати, незважаючи на документальні підтвердження його перебування в іншому місці на момент події», – мовиться у заяві партії «Батьківщина».

У заяві наголошується, що, «діючи в дусі радянського тирана, влада хапає першого зустрічного і кидає за грати». «А для того, щоб потрапити у жорна репресивної машини під будь-яким надуманим приводом, достатньо бути свідомим громадянином своєї країни», – зазначається в заяві.

«Батьківщина» розцінила такі дії як «яскраве свідчення антиукраїнської політики влади Януковича і вимагає припинити репресії проти невинних людей».

На захист затриманих у Запоріжжі висловилися й учасники акції «Україна без Кучми».

У зверненні до опозиції у Верховній Раді колишні політв’язні закликають депутатів створити парламентську слідчу комісію «з приводу репресій і катувань патріотичної, громадсько-активної молоді у Запоріжжі, із залученням до її роботи громадських активістів і ЗМІ, які вже сприяють захисту цих політв’язнів».

Автори документа також пропонують офіційно звернутися «до всіх країн – членів ООН, які засудили злочини сталінізму, щоб вони також оприлюднили свою офіційну позицію щодо репресій сталінськими методами громадсько-активної молоді, яка чинила ненасильницький спротив відродженню в Україні злочинних тоталітарних ідеологій».

Я не вважаю затриманих за підрив пам’ятника Сталіну політв’язнями – правозахисник

Правозахисник Володимир Чемерис скептично ставиться до створення будь-яких слідчих комісій у Верховній Раді. На його думку, ефективність їхньої діяльності «дорівнює нулю». Адже Рада може взяти висновок такої комісії до відома. Але ніяких правових наслідків це не матиме.

Що ж до питання про те, чи визнають у Європі затриманих у Запоріжжі політв’язнями, то Чемерис висловив в інтерв’ю Радіо Свобода свою власну позицію: «Я не вважаю людей, яких затримали за підрив пам’ятника Сталіна політв’язнями. Бо у такому випадку політв’язнем можна оголосити і суддю Ігоря Зварича. Він теж був учасником помаранчевих подій. Але це не означає, що він не повинен відповідати за свої злочини. Водночас я не вважаю, що затримання цих людей у Запоріжжі є адекватним тому вчинку, який вони зробили».

Правозахисник вважає, що і в Європі дуже диференційовано ставляться до тих людей, яких сьогодні затримують в Україні.

«Тризуб» відомий своєю провокативною діяльністю. Пригадую, на мітинг, який відбувався 2005 року на Михайлівській площі у Києві, «тризубівці» вийшли з плакатом «Ні європейським цінностям!» з перекресленими на ньому літерами «п» і «о». Тому апеляція з приводу затримань до якихось європейських структур у цьому випадку є також неадекватною», – каже Володимир Чемерис.

Арешти екс-урядовців правозахисник вважає клановими розбірками.

«Це розбірки між двома кланами, один із яких уже перебував при владі і так само порушував права людини. І не лише своїх політичних опонентів. Міліція під час керівництва нею Луценком теж розганяла і затримувала громадянських активістів. Тепер влада змінилася. І між ними тривають розбори. Затримані екс-урядовці почуваються непогано. Вони заможні і можуть найняти собі адвокатів», – зазначив Чемерис.

Натомість його та інших правозахисників більше хвилює доля вінничанина Дмитра Гройсмана, у справі якого невдовзі розпочнеться суд, а також переслідування учасників податкового майдану.

«Ці люди намагалися реалізувати свої громадянські права. І їх за це переслідують. Саме такі дії варті реакції і українських правозахисників і світової спільноти», – каже Володимир Чемерис.

Станом на 3 лютого 2011 року у справі про пошкодження бюсту Сталіна у Запоріжжі затримані 15 осіб.

Дивитись коментарі (3)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG