Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 04:38

Угода про безвізовий режим між Україною й Ізраїлем набуває чинності


Туристи у Старому місті Єрусалима

Київ – 9 лютого набуває чинності угода про безвізовий режим між Україною та Ізраїлем. Віднині громадяни України, які збираються до Ізраїлю з гостьовою, туристичною метою, на лікування або в справах бізнесу, не повинні звертатися до Посольства Ізраїлю в Україні за візою. Водночас у Міністерстві закордонних справ України, а також у посольстві Ізраїлю звертають увагу на особливості угоди. Наприклад, запланований візит до Ізраїлю не може перебільшувати 90 днів протягом кожних 180 днів. Крім того, межі дії нової угоди не поширюються на охочих навчатися чи працювати в Ізраїлі.

Угоду про безвізовий режим Україна та Ізраїль уклали влітку 2010 року. Для українців завдяки угоді дещо розширилися в цілому досить вузькі можливості для безперешкодних візитів за кордон.

Так, віднині без візи можуть вирушати до Ізраїлю ті громадяни України, які мають гостьову або туристичну мету, або ті, хто збирається на лікування чи у відрядження. Водночас термін їхнього перебування не може перевищувати 90 днів протягом кожних 180 днів.

«За домовленістю з ізраїльською стороною документами, що дають право на безвізовий в’їзд, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дійсний загальногромадянський закордонний паспорт нового чи старого зразків, службовий паспорт», – зазначив напередодні прес-секретар Міністерства закордонних справ України Олександр Дикусаров.

Він додав, що українські громадяни повинні будуть доводити мету свого візиту, однак уже не посольству, а безпосередньо прикордонним службам Ізраїлю. «Громадяни держави однієї сторони, які в’їжджають до держави іншої сторони, згідно з угодою, зобов’язані дотримуватися законодавства держави перебування. Зокрема, це стосується наявності документів, які підтверджують мету поїздки, наявності відповідного медичного страхування та фінансового забезпечення», – наголошує прес-секретар МЗС.

Завдяки угоді Ізраїль розвиватиме туристичну галузь

Надзвичайний і повноважний посол Ізраїлю в Україні Зіна Калай-Клайтман у коментарі для Радіо Свобода нагадує, що одним із ініціаторів українсько-ізраїльської угоди про безвізовий режим було міністерство туризму Ізраїлю. Тож основний мотив, яким керувалася ізраїльська сторона під час підписання угоди, – розвиток туристичної галузі.

«Основна мета – це збільшення кількості українських туристів для Ізраїлю. Ми керувалися тим, що нині Україна – країна відкрита, і оскільки ми бачили, що навіть за наявності віз у 2008 році різко збільшилася кількість українських туристів, охочих відвідати Ізраїль, ми вирішили, що якщо візи будуть скасовані, як у випадку з Росією, їхня кількість іще зросте, а відповідно покращаться економічні зв’язки», – зазначає посол Ізраїлю в Україні Зіна Калай-Клайтман.

Посольство Ізраїлю в Україні також інформує, що проїзний документ дитини не дає їй право на безперешкодний в’їзд. Тож якщо дитина їде до Ізраїлю з батьками, відомості про неї мають бути внесені до паспортів батьків.

Також безвізовий режим не поширюється на тих громадян України, метою в’їзду до Ізраїлю яких є робота та навчання. Їм треба звертатися за візою до посольства.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG