Тим не менше, Рамсфелд ні на йоту не відступає від своєї позиції, що війна, яка почалася навесні 2003 року, була справедливим актом повалення жорстокого режиму багдадського правителя. Рамсфелд пише: «Я не маю жодного сумніву у тому, що, беручи до уваги факти, представлені тоді президентові Бушу, я б на його місці прийняв таке саме рішення… Позбавлення цілого регіону брутального режиму Саддама зробило світ стабільнішим і безпечнішим».
Рамсфелд пояснив свою позицію в телевізійному інтерв’ю, сказавши: «Те, що нам відомо сьогодні, може допомогти змінити нашу думку щодо завтрашнього дня. Але це не може змінити того, що ми думали тоді, а тоді існувала доволі переконлива певність, що Саддам Хусейн мав ту зброю».
«Ніхто не брехав»
Дональд Рамсфелд критикує тодішнього державного секретаря Коліна Пауелла за його пізніші твердження, нібито його ввели в оману, внаслідок чого він у Раді Безпеки ООН говорив про зброю масового знищення в Іраку. Рамсфелд каже: «Твердження, ніби (Коліна Пауелла) обдурили чи йому казали неправду, – це нісенітниця. Він сам був певний. Наші військові теж вірили».
Рамсфелд уточнює у спогадах: «Пауеллу ніхто не брехав і він не брехав, коли говорив про зброю масового знищення у Саддама Хусейна. Президент не брехав. Віце-президент не брехав. Кондоліза Райс не брехала. Я не брехав. Конгрес не брехав. Значно менш драматична правда полягає у тому, що ми помилялися».
Колишній голова Пентагону також рішуче відкидає звинувачення на його адресу щодо невдачі у спробах схопити ватажка терористичної мережі «Аль-Каїда» Усаму бін Ладена. У грудні 2001 року цей «терорист номер один» переховувався в районі Тора-Бора в Афганістані, де як раз точилася битва з талібами, але американцям не вдалося знайти бін Ладена. Рамсфелд у мемуарах звинувачує в цій невдачі тодішнього директора ЦРУ Джорджа Тенета і військового командувача генерала Томмі Френкса.