Доступність посилання

ТОП новини

У Єгипті очікують на нові протести після відмови Мубарака від відставки


Сьогодні в Єгипті очікуються масові протести з вимогою негайної відставки президента Хосні Мубарака. Опозиція анонсує проведення ходи до президентського палацу.

Напередодні ввечері 82-річний глава держави у телевізійному звернення сказав про конституційні зміни і передачу деяких повноважень віце-президентові Омару Сулейманові. «Я вирішив делегувати віце-президенту обов’язки президента відповідно до Конституції. Я дуже добре знаю, що Єгипет подолає цю кризу і його воля не буде порушена. Він знову стоятиме на своїх ногах і відкине підступність інтриганів і зловтіху недоброзичливців», – сказав Мубарак.

Він знову повторив, що готовий піти у відставку тільки після завершення терміну повноважень у вересні.

Пізніше віце-президент Омар Сулейман закликав учасників акцій протесту йти «додому», а всіх єгиптян – «об’єднатися і дивитися в майбутнє».

На площі Тахрір у центрі столиці Каїра, де вже 17 днів тривали протести, відмову Мубарака від відставки зустріли з гнівом, розмахуючи взуттям на прийнятий в арабському світі знак зневаги.

У Вашингтоні президент США Барак Обама заявив, що єгипетська влада не запропонувала «надійного, конкретного і однозначного» шляху до демократії. Верховний представник ЄС із закордонних справ Катрін Аштон сказала, що саме зараз настав час для зміни влади в Єгипті.

У Єгипті екс-дипломат ООН, лауреат Нобелівської премії миру Мохаммед ель-Барадей спрогнозував, що «Єгипет вибухне», і додав, що «зараз армія має врятувати країну».

Тим часом більша частина демонстрантів залишається на площі Тахрір, як і протягом двох попередніх тижнів. Частина людей розташувалася поруч з будівлею державного телебачення.

Після заяви Мубарака заплутаним залишається питання про те, які саме повноваження отримав 74-річний віце-президент, колишній керівник розвідки Омар Сулейман. Зокрема, посол Єгипту в США заявив, що Сулейман де-факто став президентом.

Єгипетська армія також додала невизначеності, видавши напередодні так зване «комюніке №1» із заявою, що захищатиме інтереси народу. Аналітики спостерігатимуть сьогодні, як армія реагуватиме на анонсований опозицією марш на президентський палац.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG