Доступність посилання

ТОП новини

Колега журналіста Климентьєва: винних не знайдуть, справу закриють


Журналіст Василь Климентьєв зник півроку тому

Київ – Сьогодні минає півроку, як зник редактор харківської газети «Новий стиль» Василь Климентьєв. 11 серпня минулого року на запрошення свого інформатора він виїхав фотографувати дачу одного харківського високопосадовця і додому не повернувся. Міліція порушила кримінальну справу за статтею «Навмисне вбивство». І хоча вона містить уже понад 32 томи, результатів розслідування немає. У листопаді минулого року Європарламент закликав українську владу ретельно розслідувати зникнення журналіста. Сьогодні харківські журналісти направлять до Президента України Віктора Януковича відкритого листа. Про це Радіо Свобода розповів колега зниклого журналіста, заступник редактора газети «Новий стиль» Петро Матвієнко.

– З чим будете звертатись до Президента?

– Єдине, з чим нам дозволяють законодавчі норми, це звернути увагу на інтенсифікацію цього розслідування. Оскільки минуло півроку, а розслідування на тому ж самому місці, на якому воно було у вересні, коли приїхала слідча група з Києва.

– Які останні відомості щодо розслідування справи Климентьєва?

– Справа поки що не зупинена. У Кримінально-процесуальному кодексі є така норма: зупинити через те, що особу, яка скоїла злочин, не знайшли. Найімовірніше, що справа буде зупинена саме за цією статтею. Поки що цю статтю не застосували, і його розшукують. Перспективи залишаються такими, про які я говорив ще у серпні. За це я і постраждав. У мене провели обшук, вилучили мої речі. Це було зроблено для того, щоб я менше говорив. Став менше говорити, і речі повернули.

– Які версії розслідування?

– Зараз найголовнішою версією є навмисне вбивство через його професійну діяльність.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG