Доступність посилання

ТОП новини

Софію Київську передали Мінкультури – уряд


Кабінет Міністрів вирішив передати комплекс історичних споруд «Софія Київська», який є частиною Національного історико-архітектурного заповідника «Києво-Печерська лавра», зі сфери управління Міністерства регіональної політики, будівництва і житлово-комунального господарства в сферу управління Міністерства культури. Про це йдеться в повідомленні прес-служби уряду.

Кабмін доручив Міністерству фінансів передати Мінкультури відповідні бюджетні кошти на утримання і розвиток «Софії Київської».

Як заявили в уряді, таке рішення сприятиме розвитку заповідника.

Крім того, прес-служба Кабміну повідомила, що до сфери управління Міністерства культури передали і Національний меморіальний комплекс «Биківнянські могили».

Раніше прем’єр Микола Азаров висловився за те, щоб музеї та заповідники перебували у сфері управління профільного міністерства, яке має забезпечити їх збереження та розвиток.

Проти передачі Софії Київської у відання Міністерства культури виступили деякі політики та співробітники самого заповідника.

Колектив Софії Київської заявляв, що Мінкультури, на відміну від Мінрегіонбуду, не має ані фінансування, ані досвіду, необхідних для реставрації і підтримки пам’ятки.

Крім того, існують побоювання, що в разі перепідпорядкування цей заповідник чи його частину, як і в випадку з Києво-Печерською Лаврою, можуть передати УПЦ Московського патріархату.
XS
SM
MD
LG