Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура не виявила катувань тризубівця в запорізькому СІЗО


Прокуратура Запорізької області повідомила, що за результатами проведеної перевірки не виявила застосування катувань до члена ВО «Тризуб» Пилипа Тарана під час його перебування в Запорізькому слідчому ізоляторі.

Як мовиться в повідомленні прес-служби, до прокуратури звернулися родичі Тарана, арештованого за підозрою в причетності до відпилювання голови погруддю Сталіна в Запоріжжі, заявивши про застосування до нього катувань із боку працівників міліції.

Прокуратура області провела сьогодні термінову перевірку і встановила, що «від Тарана після того, як його помістили в слідчий ізолятор 26 січня, при первинному огляді в медичній частині установи скарг на стан здоров’я не надійшло, погіршення його самопочуття виявлено не було, тілесних ушкоджень також», цитує повідомлення агентство «Українські новини».

При прокурорській перевірці ув’язнений особисто спростував будь-яке застосування до нього недозволених заходів впливу і катувань за весь час перебування в СІЗО, зазначивши, що звернувся за медичною допомогою один раз і одержав її.

Прокуратура заявляє, що таким чином заяви родичів про застосовувані до Тарана катуваннях свого об’єктивного підтвердження не знайшли.

Раніше сьогодні дніпропетровська громадська організація «ГРАД», яка тримає зв’язок із затриманими в справі про «запорізького Сталіна» та їхніми родинами, теж називала Тарана серед тих, хто, як заявила організація, зазнав катувань.

Загалом, за повідомленнями, в цій справі нині перебувають під вартою 15 членів «Тризубу» та інших національно орієнтованих організацій. Їх підозрюють у причетності до відпилювання голови погруддю Сталіна біля будівлі обласного комітету КПУ в Запоріжжі 28 грудня минулого року чи до знищення цього погруддя вибухом 31 грудня.
XS
SM
MD
LG