Доступність посилання

ТОП новини

Рада не підтримала мораторію на пеню за затримку оплати ЖКГ


Верховна Рада не підтримала запровадження мораторію на стягнення з громадян України пені за невчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги.

За законопроект у першому читанні проголосували 163 народні депутати з 420 зареєстрованих у залі. Не проголосувала в повному складі фракція Партії регіонів і фракція Народної партії.

«Цей закон стосуватиметься лише тих осіб, перед якими існує заборгованість із заробітної плати, з інших соціальних платежів, людей, яким не повернули гроші в банках, що сьогодні перебувають на стадії ліквідації, і тих, хто користується послугами без лічильників. Це стосується саме тих, хто не має реальної можливості платити за житлово-комунальні послуги», – прокоментував свою пропозицію перед голосуванням автор законопроекту, народний депутат України (позафракційний) Олег Ляшко.

Голова Верховної Ради Володимир Литвин дав доручення парламентському комітету з питань соціальної політики та праці «підготувати законопроект, який чітко передбачав би застосування штрафних санкцій до підприємств, організацій та установ, які затримують виплату заробітної плати». «Якщо установа не виплачує заробітної плати, то вона повинна її виплатити з відповідними відсотками», – наголосив спікер.

Відповідно до закону, який Верховна Рада ухвалила в грудні, нарахування та стягнення пені здійснюється на суму заборгованості, яка утворюватиметься, з 1 січня 2011 року.
XS
SM
MD
LG