Доступність посилання

ТОП новини

СБУ знову допитала директора музею «Тюрма на Лонцького»


СБУ повісткою викликала на допит історика, директора Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого. Як повідомили у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, його викликали вчора, 16 лютого.

Як йдеться в повідомленні, слідчий СБУ впродовж п’яти годин допитував Забілого, а вилучені в історика комп’ютер та жорсткі диски досі не повернули.

«Це відбулося вперше після подій вересня 2010 року, коли СБУ незаконно затримала історика, провела несанкціоновані обшуки в Національному музеї «Тюрма на Лонцького», безпідставно конфіскувала комп’ютери науковців та порушила кримінальну справу», – заявили у Центрі досліджень визвольного руху.

Сам Забілий повідомив, що приїхав на допит, бо розраховував отримати назад свій комп’ютер. «Я приїхав на цей допит, хоча мусив сам оплатити подорож зі Львова, – сподівався отримати назад комп’ютер та мої наукові праці, але, на жаль, цього не сталося. Такі допити забирають мій час, який мав би бути присвячений роботі – після вилучень матеріалів, спогадів та комп’ютерів з музею ми так і не вклалися у графіки підготовки виставки про дисидентів», – заявив Забілий.

У прес-центрі також нагадали, що Національний музей-меморіал «Тюрма на Лонцького», незважаючи на доручення Президента Віктора Януковича, так і не передали до Українського інституту національної пам’яті. Музей також не отримав обіцяного високопосадовцями державного фінансування на цей рік, заявили в прес-центрі.

8 вересня 2010 року Києві співробітники СБУ затримали і впродовж 14,5 годин допитували Забілого, директора Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (Львів).

Наступного дня з’явилася офіційна інформація СБУ про порушення кримінальної справи «за фактом готування до розголошення співробітником СБУ відомостей, що становлять державну таємницю».

Після цього СБУ провела обшук у кабінетах істориків музею «Тюрма на Лонцького» у Львові й вилучила його майно та документи.
XS
SM
MD
LG