Доступність посилання

ТОП новини

Літературний марафон на підтримку рідної мови об’єднав письменників


Львів – Сьогодні у Львові близько 50 українських письменників безперервно протягом шести годин читатимуть свою поезію та прозу на знак протесту проти зменшення сфери вживання української мови в Україні. 21 лютого – Міжнародний день рідної мови. Творчі люди ініціювали літературний марафон «Рідною мовою» на підтримку української мови.

Сьогодні до Львова приїдуть письменники та музиканти з різних українських міст. У Міжнародний день рідної мови вони хочуть своїм літературним словом, голосом заявити про себе у час, коли відчувають загрозу українським цінностям, українській мові, культурі, виступити проти антиукраїнської політики влади. Бо сьогодні українські митці не мають місця ні у теле, ні у радіоефірах, зазначила у розмові письменниця і видавець, одна з ініціаторів літературного марафону Мар’яна Савка.

«Те, що ми зараз бачимо, що відбувається в українській культурі, нас дуже хвилює. Адже закриваються українські школи на Сході, запроваджують нову літературну концепцію, на телебаченні російські фільми, програми. Ми нібито маємо право, але насправді позбавлені можливості вибирати свою культуру, свій національний продукт» – каже Мар’яна Савка.

Ініціативу львів’ян підхопили письменники у 5 містах

Свою поезію і прозу у львівській Ратуші читатимуть старші та молоді письменники. Серед них Роман Іваничук, Ігор Калинець, брати Капранови та чимало інших. Шестигодинний літературний марафон транслюватимуть на площу Ринок. Письменницька акція безкоштовна і некомерційна, вона поза політикою. Кожен висловить власну громадянську позицію щодо ситуації з рідною мовою, також літератори надішлють звернення до влади, розповіли ініціатори проекту. Адже мова для українського письменник – особлива цінність.

Ініціативу львівських літераторів підхопили письменники у Дніпропетровську, Донецьку, Кривому Розі, Луганську, де сьогодні вони влаштують літературні читання. А в Ужгороді відбудеться поетична акція солідарності «Жодного слова про кохання», під час якої закарпатські поети читатимуть поезію співзвучну з життям простого українця.

Письменницький марафон – перша акція літераторів, але вони сподіваються, що не остання, бо побачили зацікавлення до неї. А ще львівські письменники готові їхати на Схід України і там читати свої твори.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG