Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: у найближчі години з Лівії евакуюють понад двісті українців


Міністерство закордонних справ України сьогодні розпочинає евакуацію українців з Лівії, повідомив речник МЗС Олександр Дикусаров. Відповідне рішення напередодні ухвалила урядова комісія, яку очолюють віце-прем’єр Андрій Клюєв та міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

«Ми очікуємо, що сьогодні з Києва до Тріполі відбуде літак Міністерства оборони, з кількістю посадкових місць близько 210. Беручи до уваги, що кількість осіб (українців) у консульському списку змінюється у режимі реального часу, не виключається необхідність організації в подальшому додаткових евакуаційних рейсів. МЗС України також відпрацьовує питання відправлення до Тріполі одного з працівників міністерства, для надання всебічної допомоги нашим співвітчизникам на місці», – сказав Дикусаров.

Першим рейсом евакуюють лише тих українців, хто проживає в Тріполі або в околицях лівійської столиці, та родини дипломатів.

Дикусаров нагадав, що, за даними консульської служби, у Лівії працюють близько трьох тисяч українців, із них більшість – поза столицею. «Ми робимо усе можливе, щоб у разі потреби перевезти наших співгромадян до Тріполі і надати їм змогу повернутись додому», – повідомив речник МЗС. Він також відзначив, що посольство України в Лівії співпрацює з дипломатичними місіями країн ЄС, для проведення моніторингу ситуації, що склалась у країні.

МЗС рекомендує українцям утриматись від поїздок до Лівії, і продовжило рекомендацію не відвідувати Єгипет, – повідомив Дикусаров.
XS
SM
MD
LG