Доступність посилання

ТОП новини

У Британії хочуть збільшити повноваження поліції для боротьби з «антисоціальною поведінкою»


Лондон – Британський уряд оприлюднив нові плани протидії злісним порушенням громадського порядку, які у Британії називають «антисоціальною поведінкою». Ці плани передбачають надання поліції більших повноважень.

Згідно з новими планами, що їх оприлюднило британське міністерство внутрішніх справ, місцева влада буде зобов’язана вживати заходів, якщо кілька мешканців тої самої дільниці подають скаргу на злісне порушення кимось громадського порядку. Заходів необхідно буде обов’язково вживати й тоді, коли жертва порушення громадського порядку тричі подасть скаргу щодо того самого правопорушення.

«Антисоціальна поведінка» є одною з великих проблем у Британії. Роками вона нищила цілі британські громади. Людям доводилося переселятися на інші місця, тоді як злісні порушники громадського порядку часто залишалися безкарними.

Термін «антисоціальна поведінка» охоплює будь-які дії, що створюють значні незручності або вселяють страх у людей, які живуть навколо. Це може бути, наприклад, регулярне залякування сусідів, ображання їх, в тому числі на статевому або расовому ґрунті. Це може бути залякування дітей на дитячому майданчику, постійна шумна поведінка, вандалізм, неприбирання за своїм псом, словом, усе що може перетворити на жах життя сусідів.

Тепер британська поліція одержить нові повноваження для протидії злісним порушникам, такі як конфіскація майна, яким вони дорожать, наприклад, плеєри «айпод» та різні інші технічні новинки.

Проти порушників застосовуватимуться превентивні обмеження, забезпечити які у суді можна буде легше, ніж досі. Порушення судового обмеження дорослими може призвести до тюремного ув’язнення або штрафів. А на неповнолітніх порушників може чекати обмеження пересування і поліційний нагляд.

Впроваджуються також судові заборони на певні дії або на появу у певних місцях для засуджених порушників громадського спокою. Порушення цієї заборони може призвести до ув’язнення на термін до 5 років.

Ще одне нове повноваження, яке матимуть поліція і місцева влада для протидії більш серйозним безпорядкам і дрібним злочинам, включатиме право виселяти із соціального житла або взагалі закривати чиєсь помешкання. Останнє буде можливим, зокрема, в разі використання житла для торгівлі наркотиками.

Забезпечити нормальним людям спокійне життя

Державний секретар із попередження злочинності у британському міністерстві внутрішніх справ Джеймз Броукеншаєр наголосив: «Місцеві ради та органи охорони здоров’я зможуть подивитися на людину, яка створює проблеми, а відтак звернутися до суду по припис, який завадить їй робити те, що вона робить. Але також вони зможуть діяти більш позитивним чином, наприклад, спрямувати цю особу до клініки, щоб вона одержала потрібну їй допомогу. І коли існує можливість судового припису, то це те знаряддя, за допомогою якого можна кинути цим людям виклик, бо вони побачать, що є наслідки, які їхні дії можуть за собою потягти».

Урядовець також зазначив, що слід зробити так, щоб нормальні люди могли спокійно жити, а жертви злісних порушень громадського порядку одержували кращу допомогу від держави. Тому нові правила полегшують для місцевих властей можливості швидких і ефективних дій.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG