Доступність посилання

ТОП новини

США припинили роботу свого посольства в Лівії


США тимчасово зупинили роботу свого посольства в Лівії і заявили про рішення ввести в дію односторонні й багатосторонні санкції проти лівійської влади.

Про це в п’ятницю заявив представник Білого дому Джей Карні.

Мова йде, зокрема, про заборону на постачання озброєнь до Лівії.

Глава ООН Пан Ґі Мун закликав Раду Безпеки вжити «рішучі кроки» щодо кризи в Лівії, де, за його словами, загинули вже більше тисячі осіб.

Шеф ООН зустрінеться в понеділок із президентом США Бараком Обамою.

Лідер Лівії Муаммар Каддафі закликав своїх прибічників, що зібралися в столиці Тріполі, придушувати антиурядові акції.

Лояльні до Каддафі сили безпеки ведуть вогонь по демонстрантах у Тріполі. Очевидці повідомляють про щонайменше чотирьох загиблих.

Країни-члени Європейського Союзу в принципі домовилися в п’ятницю про санкції щодо членів владного в Лівії режиму, повідомили європейські дипломати.

Ідеться про те, щоб запровадити ембарго на постачання зброї до Лівії, а також заморозити активи членів режиму Муаммара Каддафі на території Євросоюзу і заборонити видавати їм візи до цих країн.

Ембарго має стосуватися і власне зброї, і виробів, які можуть бути вжиті проти демонстрантів.

Офіційне рішення про це, за повідомленнями, мають остаточно ухвалити наступного тижня.

Рада з прав людини ООН рекомендує Генеральній Асамблеї ООН розглянути можливість припинити членство Лівії в цьому головному правозахисному органі Організації Об’єднаних Націй «у зв’язку з тяжкими й систематичними порушеннями прав людини владою Лівії».

У резолюції, яку Рада з прав людини ухвалила без жодних заперечень за консенсусом на своєму засіданні в п’ятницю в Женеві, також вирішено негайно відправити до Лівії незалежну міжнародну комісію, яка має розслідувати повідомлення про порушення міжнародного законодавства про права людини в цій країні.

Лівія була обрана одним із 47 членів Ради з прав людини ООН у травні 2010 року. Генеральна Асамблея ООН може зупинити це членство, якщо за такий крок проголосують понад дві третини зі 192 її членів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG