Доступність посилання

ТОП новини

Росія хоче розширювати військову співпрацю з Україною


Росія і Україна мають намір підписати нову угоду про переозброєння російського Чорноморського флоту на українській території, заявив у неділю міністр оборони Росії Анатолій Сердюков.

Це підтвердив і присутній поруч на прес-конференції міністр оборони України Михайло Єжель, який перебуває з візитом у Росії.

Сердюков додав, що нині чинну домовленість про таке переозброєння сторони «читають по-різному», тому виникла потреба укласти нову.

Він також заявив, що Москва чекає від Києва на «прийнятні» пропозиції щодо добудови і придбання Росією недобудованого й нині безіменного ракетного крейсера, раніше відомого як «Україна», який уже тривалий час будують у Миколаєві. За його словами, Росія була б рада отримати корабель «за безплатно», а базуватися він мав би в Чорному морі.

Сердюков підтвердив, що Росія готова проводити з Україною спільні навчання «в будь-якому форматі»; не виключив цього і Єжель.

Крім того, Сердюков сказав, що Росія не виключає можливості залучити українських фахівців із Південного машинобудівного заводу в Дніпропетровську для розробки і створення нової російської важкої стратегічної ракети останнього покоління. Але, додав він, це ще предмет подальших переговорів.

Єжель, зі свого боку, заявив, що Україна має намір перейняти досвід Збройних сил Росії в реформуванні війська. Зокрема, сказав він, це стосується вирішення соціальних питань, таких, як будівництво житла для «безквартирних» офіцерів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG