Доступність посилання

ТОП новини

Київ занепокоєний ситуацією в Білорусі, але проти санкцій – посол


Україна занепокоєна ситуацією з правами людини в Білорусі й поділяє оцінку Європейського Союзу щодо подій, які відбулися в Мінську в грудні, заявив посол України в Білорусі Роман Безсмертний.

«Україну дуже непокоїть ситуація з правами людини. Наша країна поставила перед собою мету стати членом Євросоюзу, й тому наша оцінка стану прав людини в Білорусі, особливо під час і після подій 19 грудня 2010 року, збігається з оцінкою Європейського Союзу», – сказав Безсмертний в інтерв’ю агентству «Інтерфакс».

Водночас, за його словами, Україна виступає проти економічних санкцій стосовно Білорусі. «Ми, звісно, не можемо підтримувати цілковиту ізоляцію і продовжуватимемо економічну співпрацю, тим паче, що щорічний майже п’ятимільярдний товарообіг – це зарплата і українців, і білорусів», – сказав український дипломат.

Крім того, заявив Безсмертний, «Білорусь розташована в центрі Європи, й тому ми маємо розуміти, що використання певних санкцій завдасть удару і правам білоруських громадян».

За словами посла, Україна готова надати посередницькі послуги в процесі нормалізації відносин між Білоруссю і Європейським Союзом.

«Влітку минулого року про можливість посередництва говорив і Президент Віктор Янукович, про це говорив глава МЗС нашої країни, про це говорить і голова Верховної Ради», – сказав Безсмертний.

При цьому він зауважив, що «статус посередництва визначається не лише стороною, яка пропонує свої послуги, а й тими, хто хоче вести діалог».

«Якщо сторони поділятимуть таку думку, то, будь ласка. Якщо ні – це справа сторін. Україна готова підставити своє плече, готова брати участь у такому процесі за умови, якщо сторони забажають йти на такий процес», – заявив посол України.

За його словами, Україна проти того, щоб Євронест (парламентська асамблея Східного партнерства) починав свою роботу без участі Білорусі.
XS
SM
MD
LG