Доступність посилання

ТОП новини
11 грудня 2019, Київ 16:36

Учасник податкового Майдану оголосив голодування в СІЗО


Один із заарештованих учасників податкового Майдану Ігор Гаркавенко на знак протесту оголосив у слідчому ізоляторі безстрокове голодування. Про це повідомив представник інтересів затриманого Артем Бєлов.

За його словами, Гаркавенко, якого серед інших обвинувачують у пошкодженні гранітної плитки на майдані Незалежності в Києві при встановленні наметів, переконаний, що його арешт і кримінальна справа є виключно політичним переслідуванням.

«3 березня Апеляційний суд Києва має розглянути скаргу захисту Гаркавенка на продовження йому терміну тримання під вартою до чотирьох місяців... Ігор намагався протестувати законним шляхом – писав подання, оскаржував рішення, але результату немає. Отже, втративши надію на отримання правосуддя він вдається до останнього легального захисту – безстрокового голодування», – сказав Бєлов.

Зі свого боку, адвокат Гаркавенка Олег Левицький, коментуючи кримінальне переслідування свого підзахисного, наголосив, що, ознайомившись з матеріалами справи, він зробив висновок, що справа є політичною. «Зі всього видно, що обвинувачення є абсурдними, а справа Ігоря Гаркавенка є політичною і тому його можна віднести до політичних в’язнів», – сказав адвокат.

За словами Левицького, слідство демонструє свавілля у виборі доказів, ігнорує очевидні факти: не допитує свідків, які могли б підтвердити, що Гаркавенко на момент встановлення наметів на Майдані перебував у Харкові. Крім того, як зазначив адвокат, правоохоронні органи демонструють вибірковість застосування законів. «Пригадайте так званий «біло-блакитний Майдан» у 2007 році, фотографії якого ще й досі розміщені на офіційному сайті Президента. Тоді теж були встановлені намети, вбиті у плитку металеві прути. Але ніхто із учасників і тоді і до сих пір не покараний. Це свідчить про вибірковість застосування законів», – сказав захисник.

У листопаді 2010 року в Києві, на майдані Незалежності, відбулася багатоденна акція протесту підприємців проти ухвалення Податкового кодексу. Після проведення акцій протесту міліція порушила чотири кримінальні справи, зокрема, за фактом псування покриття на майдані Незалежності.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG