Щоб отримати тимчасові кошти, Білий дім мусив погодитись на певне скорочення. Воно за американськими масштабами ніби незначне, лише 4 мільярди доларів, але республіканці вважають цю поступку Білого дому принципово для себе важливою. Каже Джон Бейнер, спікер Палати представників: «Урізання видатків у Вашингтоні – такого ніколи досі не було. Отож, подумати лишень, що йдеться про значне зниження рівня витрат. Це буде нелегко зробити. Я це усвідомлюю, і (лідер більшості у Сенаті демократ) Гері Рід теж усвідомлює це. Але ми всі свідомі того, що будемо урізати асигнування».
Тимчасового компромісу досягнуто, але боротьба триває
Тепер на черзі – голосування у Сенаті, наставленому назагал позитивно. За словами Гері Ріда, «Ми ухвалимо законопроект і тоді обговоримо довготермінове фінансування урядових операцій».
Зі свого боку, Білий дім закликав лідерів Конгресу прийняти одразу довготерміновий бюджет замість того, щоб далі виділяти що два тижні тимчасові асигнування. Республіканці погоджуються, але на власних умовах. Минулого місяця Палата представників прийняла бюджет поточного року з видатками, урізаними на 61 мільярд доларів.
Республіканці стверджують, що вони мають народний мандат на досягнення збалансованого бюджету, зрізуючи витрати без підвищення податків. Демократи не погоджуються, але час підганяє законодавців, бо ніхто не бажає повторення досвіду 1996-го року, коли міжпартійні переговори зайшли у глухий кут і уряд справді зупинився – хоча й на короткий час, але з тривалими негативними наслідками для республіканців, які на той час мали більшість у Конгресі.