Доступність посилання

ТОП новини

Конгрес США уникає бюджетної кризи


Нью-Йорк – В американському Конгресі Палата представників затвердила тимчасове фінансування урядових операцій, аби уникнути цілковитої зупинки діяльності уряду. Захід цей тимчасовий, виділених коштів вистачить на 2 тижні, протягом яких законодавці повинні затвердити поточний бюджет.

Законопроект про виділення коштів ухвалили переважною більшістю голосів, 335 за, 91 – проти. Йдеться про те, що поточний фінансовий рік закінчиться за сім місяців, а бюджет року досі не затверджено, попри те, що Палата представників наполягає на радикальному скороченні урядових видатків. Отож, законодавцям доводиться щоразу виділяти кошти, поки точиться суперечка між Білим домом, де сидить президент-демократ, і Палатою представників, де переважна більшість конгресменів є республіканцями. Їхня партія обстоює принцип зменшення обсягу урядового апарату шляхом скорочення фінансування, особливо з огляду на колосальну державну заборгованість і дефіцит бюджетного балансу, який цього року сягатиме десь півтора трильйона доларів.

Щоб отримати тимчасові кошти, Білий дім мусив погодитись на певне скорочення. Воно за американськими масштабами ніби незначне, лише 4 мільярди доларів, але республіканці вважають цю поступку Білого дому принципово для себе важливою. Каже Джон Бейнер, спікер Палати представників: «Урізання видатків у Вашингтоні – такого ніколи досі не було. Отож, подумати лишень, що йдеться про значне зниження рівня витрат. Це буде нелегко зробити. Я це усвідомлюю, і (лідер більшості у Сенаті демократ) Гері Рід теж усвідомлює це. Але ми всі свідомі того, що будемо урізати асигнування».

Тимчасового компромісу досягнуто, але боротьба триває

Тепер на черзі – голосування у Сенаті, наставленому назагал позитивно. За словами Гері Ріда, «Ми ухвалимо законопроект і тоді обговоримо довготермінове фінансування урядових операцій».

Зі свого боку, Білий дім закликав лідерів Конгресу прийняти одразу довготерміновий бюджет замість того, щоб далі виділяти що два тижні тимчасові асигнування. Республіканці погоджуються, але на власних умовах. Минулого місяця Палата представників прийняла бюджет поточного року з видатками, урізаними на 61 мільярд доларів.

Республіканці стверджують, що вони мають народний мандат на досягнення збалансованого бюджету, зрізуючи витрати без підвищення податків. Демократи не погоджуються, але час підганяє законодавців, бо ніхто не бажає повторення досвіду 1996-го року, коли міжпартійні переговори зайшли у глухий кут і уряд справді зупинився – хоча й на короткий час, але з тривалими негативними наслідками для республіканців, які на той час мали більшість у Конгресі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG