Доступність посилання

ТОП новини

Уряд профінансує форвардні закупівлі сільгосппродукції – міністр


Надмірна лібералізація аграрного ринку спричинила дефіцит і стрімке подорожчання певних груп сільськогосподарської продукції. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив міністр аграрної політики України Микола Присяжнюк.

«Та ситуація, яка цього року виникла з рядом продуктів харчування, в тому числі гречкою, – це певний сигнал для держави, тому що ми сподівалися, що ринок усе відрегулює. Але в аграрному секторі не так відбувається. Цей сектор і в розвинутих, і в недемократичних країнах – найбільш зарегульований, оскільки продовольча безпека – це питання номер один», – сказав міністр.

Уряд зробив висновки з чергової кризи на продовольчому ринку, переконаний Микола Присяжнюк: «Сьогодні ми довели до регіонів площі посіву тих культур, ціни на які регулюються державою. Паралельно, використовуючи економічний важіль, уряд виділив 5 мільярдів гривень на фінансування форвардних закупівель тих культур, на брак яких чутливо реагують споживачі. Переконаний, що в цьому році ми вже зарезервували і бачимо ті мінімальні обсяги, які нам необхідні на цей продовольчий рік».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG