Доступність посилання

ТОП новини

У Сараєві протестували проти арешту екс-генерала Дів’яка


У столиці Боснії та Герцеговини у суботу відбулися демонстрації проти арешту колишнього генерала боснійської армії часів війни на Балканах Йована Дів’яка. Його затримали в четвер у Відні, на підставі міжнародного ордера, виданого Сербією, де його звинувачують у воєнних злочинах.

Серб за національністю, Дів’як на початку війни в Боснії залишився на боці боснійських мусульман і впродовж понад трьох років сербської облоги Сараєва керував обороною міста. Бєлградська прокуратура підозрює його, як і ще 18 громадян Боснії, в причетності до нападу і вбивств солдатів та офіцерів Югославської народної армії, які через місяць після проголошення незалежності Боснії від Югославії в травні 1992 року покидали Сараєво.

Цей складний і не до кінця розслідуваний випадок викликав серйозне погіршення взаємин між Боснією та Сербією. У Сараєві переконані, що звинувачення проти Йована Дів’яка політично мотивовані.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG