Доступність посилання

ТОП новини
11 квітня 2021, Київ 10:44

Режим Каддафі заявляє про перемоги, лівійські повстанці заперечують


У Лівії в неділю посилилися бої між урядовими військами і силами повстанців за портове місто Рас-Лануф і сусіднє місто Бін-Джавад у центрі північної частини країни.

Агентство Reuters наводить слова одного з бійців повстанців із Бін-Джавада про те, що сили, вірні лідерові Лівії Муаммарові аль-Каддафі, обстрілювали позиції повсталих захисників міста з кулеметів і реактивних гранатометів.

Повідомляють також про ракетний обстріл із кораблів нафтового терміналу в Рас-Лануфі.

А телерепортери агентства Associated Press інформують і про повітряні удари урядових сил по повстанцях, які рухаються з Рас-Лануфа і Бін-Джавада на місто Сірт (Сурт), батьківщину Каддафі.

Повстанці заявляють, що Рас-Лануф далі перебуває в їхніх руках. Влада Лівії ще в суботу оголосила, що взяла це місто під свій контроль. Її прихильники зустріли це повідомлення святковою стріляниною в Тріполі в неділю вранці.

Так само державне телебачення Лівії заявило напередодні, що відбило в повстанців присередземноморські міста Аз-Завія на захід від Тріполі та Місрата на схід від столиці. Офіційні джерела також заявляють, що урядові сили ведуть наступ, відкидаючи повстанців, у напрямку міста Бенгазі на півночі східної частини Лівії, що є головною твердинею супротивників режиму Каддафі.

Усі повідомлення обох сторін конфлікту не підтверджені з незалежних джерел.

Сам Каддафі в інтерв’ю французькій пресі заявив, що бореться з тероризмом, розчарований із відсутності підтримки світової спільноти і що Лівія відразу перетвориться на розплідник тероризму, якщо його скинуть.

Тим часом сили супротивників його режиму, які ведуть безпрецедентне повстання, контролюють нині більшу частину сходу Лівії і деякі регіони на заході.

У заворушеннях, які спалахнули два тижні тому, загинули вже сотні людей. Існують побоювання, що сутички прибічників і супротивників режиму можуть перерости в повномасштабну громадянську війну.
XS
SM
MD
LG