Доступність посилання

ТОП новини

Каддафі: у світі спотворюють події в Лівії


Лідер Лівії Муаммар аль-Каддафі заявив сьогодні в інтерв’ю французькому телеканалові France 24, що світові засоби інформації створюють спотворений образ подій у його країні останніми тижнями.

За його словами, Лівія є важливим партнером Заходу у стримуванні терористичної мережі «Аль-Каїда» і потоку мігрантів, які намагаються дістатися до Європи.

Попередніми днями Каддафі в схожих інтерв’ю вже стверджував, що не бореться з опозицією, а стримує тероризм і що він розчарований браком підтримки цих його зусиль на Заході.

Тим часом сьогодні тривають бої між військами, вірними владі Каддафі, і силами опозиційних до неї повстанців у різних частинах Лівії.

За повідомленнями, зокрема, урядові сили, які вчора захопили місто Бін-Джавад у центральній частині середземноморського узбережжя Лівії, нині ведуть наступ на сусіднє місто Рас-Лануф із його важливими портом і нафтовим терміналом. Також повідомляють про повітряний удар владних військ по Рас-Лануфу.

Учора Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун у телефонній розмові з міністром закордонних справ Лівії Мусою Куса вимагав покласти край бойовим діям, спрямованим і проти цивільних осіб, і попередив, що винні в порушенні міжнародного права відповідатимуть за це.

Він також призначив свого представника в Лівії, яким став колишній міністр закордонних справ Йорданії Абдельіла аль-Хатіб.

Крім того, ООН посилає до Лівії свою місію, яка має оцінити гуманітарну ситуацію в цій країні.
XS
SM
MD
LG