Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі створили «жіночий кабінет міністрів»


У Польщі напередодні Міжнародного жіночого дня створили перший в історії тіньовий кабінет міністрів, що складається виключно з відомих у всій країні жінок.

Прем’єр-міністр тіньового кабінету, перший польський єврокомісар, професор Данута Хюбнер перед засіданням жіночого уряду заявила, що цей орган не є опозицією до нинішньої влади.

«Ми не опозиція, а конструктивна сила, мета якої переконати політиків у тому, щоб знайти достатню кількість жінок для своїх виборчих списків. Це зовсім не проблема, треба лише як слід пошукати», – сказала вона.

У січні нинішнього року президент Польщі Броніслав Коморовський підписав закон, згідно з яким для участі у виборах всі партії зобов’язані мати у списках кандидатів мінімум 35 відсотків жінок.

Серед міністрів тіньового уряду – Йоланта Квасневська, дружина колишнього президента Польщі Олександра Квасневського, яка погодилася очолити тіньове зовнішньополітичне відомство, а також колишні міністри, наукові та культурні діячі.

У створеному Конгресом жінок кабінеті з’явилося також нова інституція – Міністерство світської держави, яке відповідає за реальне відділення церкви від держави, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG