Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ: закон Угорщини про ЗМІ і після змін порушує свободу преси


Законодавство Угорщини про засоби інформації і попри нещодавні поправки порушує зобов’язання, які взяла ця країна в ОБСЄ в галузі свободи преси, заявили сьогодні в Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Цим законом і далі можна зловживати, щоб придушити альтернативні голоси й інакодумство в Угорщині, незважаючи на зміни, внесені в нього на прохання Європейської комісії, заявила представник ОБСЄ зі свободи преси Дуня Міятович.

Серед проблем, які залишаються, – незвично широкі повноваження Управління зі ЗМІ і Ради зі ЗМІ, які дають їм можливість контролювати зміст усіх засобів інформації. Обидва органи до того ж складаються з представників однієї політичної сили. Закон, серед іншого, також не гарантує політичної незалежності громадських засобів інформації.

Крім того, зазначила Міятович, під час внесення змін до закону не взяли до уваги юридичний аналіз і рекомендації ОБСЄ, надіслані угорському урядові.

Учора парламент Угорщини ухвалив поправки до широко критикованого закону про засоби інформації, які дещо пом’якшили первісні формулювання. Різку критику, зокрема, в Європейському Союзі, викликали, зокрема, такі норми, як вимога реєструвати засоби інформації в Управлінні зі ЗМІ чи повноваження Ради зі ЗМІ карати засоби інформації за цілу низку порушень, серед яких є «незбалансованість інформації». Крім того, викликала сумніви безсторонність цих двох органів, які цілком складаються з членів нині владної партії «Фідес».

По багатьох місяцях суперечок Угорщина, яка нині протягом півроку головує в Євросоюзі, погодилася внести поправки до цього закону. ЄС заявив, що спостерігатиме за практикою виконання закону.
XS
SM
MD
LG