Доступність посилання

ТОП новини

Азаров вручив Шевченківські премії


Прем’єр-міністр України Микола Азаров сьогодні в Каневі вручив національні премії імені Тараса Шевченка.

Під час церемонії вручення премій у приміщенні державного музею Шевченка спрацювала пожежна сигналізація, але виявилося, що це технічний збій, і церемонію не переривали.

У президентському указі про присудження Шевченківських премій, який зачитала заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман, немає прізвища письменника Василя Шкляра, якому комітет присудив цю найвищу мистецьку нагороду за роман «Чорний ворон».

Після присудження Шевченківським комітетом премії в галузі літератури Василеві Шкляру письменник звернувся до Президента Віктора Януковича із відкритим листом. Шкляр попросив перенести вручення йому нагороди на період, коли при владі не буде «українофоба Дмитра Табачника».

Відтак у президентському указі про присудження премії, який з’явився увечері 5 березня, Василя Шкляра не згадано.

Як заявив лауреат Шевченківської премії 2005 року Михайло Слабошпицький в ефірі Радіо Свобода, це прецедент за часів існування премії в незалежній Україні. Проте, за його словами, в радянські часи схожа ситуація виникла з врученням Шевченківської премії Ігореві Муратову, якому комітет присудив премію, але пізніше його прізвища не виявилося в наказі про нагороджених.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG